Sürdürülebilirlik APG’leri ve Sektör Araştırmaları

Her hangi bir kurumsal sürdürülebilirlik projesinde (Sürdürülebilirlik Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi, emisyon azaltımı, ofis içi verimlilik uygulamaları, sürdürülebilirlik stratejisi ve politikasının belirlenmesi vb.) başarıya ulaşmanın yolu, doğru anahtar performans göstergelerinin (APG) tespit edilmesinden geçmektedir. Belirlenen APG’lerin ölçülebilir olması, güncelliği, sektör için anlamlı konulara hitap edebilmesi -yani sektör spesifikliği-, iş stratejisiyle uyumu ve paydaşların beklentileriyle uyum göstermesi önem taşımaktadır.

Escarus, seçilen doğru APG’ler aracılığı ile yaptığı analiz akabinde şirketin sektörde muadilleriyle karşılaştırılması ile sektörel sürdürülebilirlik haritasını hazırlar. Sektör analizi çalışmaları ile iyi uygulamalar kapsamında şirkete ve sektöre özel uygulama önerileri yol haritası yaratılır.

Escarus ayrıca GRI formatında sürdürülebilirlik raporlaması konusunda sertifikalı eğitmenleriyle eğitim hizmeti de sağlamaktadır.

Escarus olarak TSKB’den taşınan derin sektörel birikim sayesinde hazırlamış olduğumuz Escarus Sektör Araştırmaları ile Türkiye’de faaliyet gösteren veya göstermeyi planlayan şirketlere kılavuzluk sağlamaktayız.


Yönetici MELİS BİTLİS MAİL GÖNDER
Uzmana Sor

İLETİŞİM FORMU×

Ad Soyad *

Email *

Mesaj *