Çalışanlarımız

Escarus dinamik, güçlü ve deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir.

Escarus, çalışanlarını en büyük değerlerinden biri olmak görmektedir. Çalışanlarımızın kısa özgeçmişleri ne aşağıda yer verilmektedir.

Genel Müdür

DR. KUBİLAY KAVAK

Dr. Kubilay Kavak endüstri mühendisliği alanında lisans ve yüksek lisans, kamu politikaları alanında yurtdışı yüksek lisans, kamu yönetimi alanında doktora derecesi sahibidir.

Escarus’a katılmadan önce özel sektörde, Başbakanlık’ta, Devlet Planlama Teşkilatı’nda, Kalkınma Bakanlığı’nda ve Birleşmiş Milletler’de çalışan Kavak, meslek hayatında büyük ağırlıkla ulusal kalkınma, projeksiyon ve modelleme, enerji politikaları, sanayi politikaları, altyapı yatırımları, kamu yönetimi, kamu politikaları, yatırım finansmanı, proje analizi ve proje yönetimi gibi konu ve alanlarda faaliyet göstermiştir. 

Enerji, iklim değişikliği, kamu politikası, kentleşme, sanayileşme gibi çeşitli alanlarda yayımlanmış çok sayıda makale, rapor ve çalışma ile enerji verimliliği alanında yayımlanmış bir kitabın sahibi olan Dr. Kavak, endüstriyel sistemlerde optimizasyon konulu dört kitabın da editörlüğünü yapmıştır. 2013-2017 yılları arasında YEGM’nin UNDP ve UNIDO ile müştereken yürüttüğü bir projenin koordinatörlüğünü yapan Dr. Kavak, uluslararası kuruluşlarla ve kalkınma finansmanı sağlayan bankalarla da çeşitli düzeylerde çalışma tecrübesine sahiptir.

Daha Fazla
İş Geliştirme Direktörü

KADİR BURAK OĞUZ

Burak Oğuz, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü, ardından da Yeditepe Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon , Marmara Üniversitesinde Üretim Yönetimi ve Pazarlama yüksek lisans programlarını tamamlamıştır.

Çalışma hayatına 1996 yılında Koç Grubunda Otoyol Pazarlama’da pazarlama uzmanı olarak başlamıştır. 1999 yılında Finansbank Yönetici Adayı programını tamamladıktan sonra bankanın Ödeme Sistemleri ve Bireysel Bankacılık tarafında görev alarak alternatif dağıtım kanalları, ödeme sistemleri, CRM ve MIS alanlarında farklı projelerde rol almıştır.

Finansbank sonrasında Hyundai, Avea, Koleksiyon ve GfK pazarlama departmanlarında CRM, pazar araştırmaları, ürün yönetimi, iletişim, kampanya yönetimi ve satış gücü otomasyonu başlıklarında farklı kademelerde görev ve sorumluluklar aldı.

Bankacılık, üretim ve perakende sektörlerinde satış geliştirme, dijital pazarlama, ödeme sistemleri, CRM ve veri madenciliği konularında yurtiçi ve global projelerde de danışman olarak görev alan Burak Oğuz, Mart 2016’da Escarus bünyesine katılarak, İş Geliştirme Direktörü olarak görev almaktadır.

Daha Fazla
Proje Direktörü

AYŞE ECE SEVİN

2014 yılından beri Escarus’da görev alan Ece Sevin, ulusal ve uluslararası finans kuruluşları ve yatırımcılar için projelerin çevresel ve sosyal risklerinin belirlenmesi, çevresel ve sosyal yönetim sistemlerinin kurulması, sera gazı envanterlerinin hazırlanması, sürdürülebilirlik politikalarının oluşturulması ve raporlamalarının yapılması konularında hizmet vermektedir.

Escarus ekibine katılmadan önce Sn. Sevin, Fichtner’de Çevre Danışmanı/Proje Yöneticisi olarak görev almıştır.

Çevre Mühendisi olan ve Enerji ve Çevre Yönetimi alanında Yüksek Lisansı bulunan Ece Sevin’in projelerin çevresel ve sosyal risk değerlendirmesi ve etki analizi, emisyon azaltım projeleri geliştirilmesi ve proje yönetimi konularında 8 yıllık tecrübesi vardır. Konvansiyonel ve yenilenebilir enerji projeleri, enerji dağıtım projeleri, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konularında tecrübeye sahiptir.

Daha Fazla
Yönetici

MELİS BİTLİS

2015 yılından beri Escarus’da görev alan Melis Bitlis, sürdürülebilir finansman, uluslararası finans kuruluşları proje süreç ve kredi standartları, iklim değişikliği politikalarının ve stratejilerinin geliştirilmes, boşluk analizi ve sürdürülebilirlik raporlamaları konularında hizmet vermektedir.

Escarus ekibine katılmadan önce Dünya Bankasında (The World Bank) analist danışman ve DEİK’de koordinatör yardımcısı olarak görev almıştır.

Enerji ve Çevre Politikaları ve Uluslararası Ekonomi alanlarında çift Yüksek Lisansı bulunan Sn. Bitlis’in enerji verimliliği uygulamaları, iklim değişikliği alanlarında uluslararası tecrübesi bulunmaktadır.

Daha Fazla
Proje Yöneticisi

ARİF CEM GÜNDOĞAN

Arif Cem Gündoğan, Escarus’a Mayıs 2018’de katıldı. Arif Cem, ciddi bir proje ve program yönetim tecrübesi olan iklim değişikliği ve düşük karbonlu kalkınma danışmanıdır. Uzmanlık ve deneyim alanları arasında iklim politikası analizi ve tasarımı, iklim bağlantılı risk değerlendirmesi ve raporlamasının yanı sıra senaryo analizi bulunmaktadır. Arif Cem, uluslararası iklim değişikliği müzakerelerini olduğu kadar iklim finansmanı ve iklim bağlantılı finansal bildirimlerle ilgili gelişmeleri de çok yakından takip etmektedir.

Escarus ailesine katılmadan önce Türkiye’de karbon yönetimi ve iklim servisleri alanında öncülerden GTE’de iklim değişikliği danışmanı olarak çalışan Arif Cem daha öncesinde Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Refah Fonu Türkiye Programı’nın yöneticisiydi. Arif Cem, bunların dışında özellikle yerel yönetimlerle iklim değişikliği eylem planları geliştirmek ve STK’larla iklim değişikliği odaklı araştırmalar yürütmek bağlamında serbest danışmanlık deneyimine de sahiptir.

Arif Cem, Jean Monnet Bursiyeri olarak okuduğu King’s College London’dan Çevre ve Kalkınma Alanında Yüksek Lisans diploması sahibidir. Buna ek olarak, UEA (University of East Anglia) İklim Değişikliği, Uyum ve Kalkınma, LSE (London School of Economics and Polilitical Science) İklim Değişikliğinin Ekonomisi ve Yönetişimi sertifika programlarını başarıyla tamamlamıştır. 

Daha Fazla
Proje Danışmanı

BURCU OTMAN BEKTAŞ

Escarus ekibine katılmadan önce Sabancı grup şirketlerinden Akçansa Çimento ve Kordsa Global’in teknik departmanlarında çeşitli projelerde uzman olarak çalışmıştır. Sistem kurma, işletmelerde tehlikeli kimyasalların yönetilmesi, çevre ve kalite laboratuvarlarının yönetimi, kaynak ve enerji verimliliği çalışmalarında, proses geliştirme, kalite ve ürün yönetimi ve yalın 6 Sigma projelerinde görevler almıştır.

ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001, ISO 50001, ISO 10002, ISO/IEC 17025 gibi yönetim sistemleri alanında 7 yıllık yönetim tecrübesine sahiptir. Kimyasalların yönetilmesi konularında farklı endüstriyel sektörlerde deneyimi vardır.

Daha Fazla

İLETİŞİM FORMU×

Ad Soyad *

Email *

Mesaj *