Çalışanlarımız

Escarus dinamik, güçlü ve deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir.

Escarus, çalışanlarını en büyük değerlerinden biri olmak görmektedir. Çalışanlarımızın kısa özgeçmişleri ne aşağıda yer verilmektedir.

Genel Müdür

HÜLYA KURT

Escarus Genel Müdürü Hülya Kurt, Kimya Mühendisidir; MBA derecesi bulunmaktadır. Sn. Kurt, uzun yıllar sürdürdüğü TSKB Mühendislik Bölümü Müdürlüğünün yanında Escarus Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak da görev almıştır.

Sürdürülebilirlik, çevre yönetimi, yenilebilir enerji, enerji verimliliği ve mühendislik alanında 25 yıllık tecrübesi bulunmaktadır. Türkiye Bankalar Birliği Sürdürülebilir Bankacılık Çalışma Grubu Başkanlığı görevini de 2009 yılından itibaren yürütmektedir.

Daha Fazla
İş Geliştirme Direktörü

KADİR BURAK OĞUZ

1974 Ankara doğumlu olan Burak Oğuz, 1996 Yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü, ardından da Yeditepe Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon , Marmara Üniversitesinde Üretim Yönetimi ve Pazarlama yüksek lisans programlarını tamamlamıştır.

Çalışma hayatına 1996 yılında Koç Grubunda Otoyol Pazarlama’da pazarlama uzmanı olarak başlamıştır. 1999 yılında Finansbank Yönetici Adayı programını tamamladıktan sonra bankanın Ödeme Sistemleri ve Bireysel Bankacılık tarafında görev alarak alternatif dağıtım kanalları, ödeme sistemleri, CRM ve MIS alanlarında farklı projelerde rol almıştır.

Finansbank sonrasında Hyundai, Avea, Koleksiyon ve GfK pazarlama departmanlarında CRM, pazar araştırmaları, ürün yönetimi, iletişim, kampanya yönetimi ve satış gücü otomasyonu başlıklarında farklı kademelerde görev ve sorumluluklar aldı.

Bankacılık, üretim ve perakende sektörlerinde satış geliştirme, dijital pazarlama, ödeme sistemleri, CRM ve veri madenciliği konularında yurtiçi ve global projelerde de danışman olarak görev alan Burak Oğuz, Mart 2016’da Escarus bünyesine katılarak, İş Geliştirme Direktörü olarak görev almaktadır.

Daha Fazla
Proje Direktörü

DR. KUBİLAY KAVAK

Dr. Kubilay Kavak endüstri mühendisliği alanında lisans ve yüksek lisans, kamu politikaları alanında yurtdışı yüksek lisans, kamu yönetimi alanında doktora derecesi sahibidir.

Escarus’a katılmadan önce özel sektörde, Başbakanlık’ta, Devlet Planlama Teşkilatı’nda, Kalkınma Bakanlığı’nda ve Birleşmiş Milletler’de çalışan Kavak, meslek hayatında büyük ağırlıkla ulusal kalkınma, projeksiyon ve modelleme, enerji politikaları, sanayi politikaları, altyapı yatırımları, kamu yönetimi, kamu politikaları, yatırım finansmanı, proje analizi ve proje yönetimi gibi konu ve alanlarda faaliyet göstermiştir. 

Enerji, iklim değişikliği, kamu politikası, kentleşme, sanayileşme gibi çeşitli alanlarda yayımlanmış çok sayıda makale, rapor ve çalışma ile enerji verimliliği alanında yayımlanmış bir kitabın sahibi olan Dr. Kavak, endüstriyel sistemlerde optimizasyon konulu dört kitabın da editörlüğünü yapmıştır. 2013-2017 yılları arasında YEGM’nin UNDP ve UNIDO ile müştereken yürüttüğü bir projenin koordinatörlüğünü yapan Dr. Kavak, uluslararası kuruluşlarla ve kalkınma finansmanı sağlayan bankalarla da çeşitli düzeylerde çalışma tecrübesine sahiptir.

Daha Fazla
Yönetici

AYŞE ECE SEVİN

2014 yılından beri Escarus’da görev alan Ece Sevin, ulusal ve uluslararası finans kuruluşları ve yatırımcılar için projelerin çevresel ve sosyal risklerinin belirlenmesi, çevresel ve sosyal yönetim sistemlerinin kurulması, sera gazı envanterlerinin hazırlanması, sürdürülebilirlik politikalarının oluşturulması ve raporlamalarının yapılması konularında hizmet vermektedir.

Escarus ekibine katılmadan önce Sn. Sevin, Fichtner’de Çevre Danışmanı/Proje Yöneticisi olarak görev almıştır.

Çevre Mühendisi olan ve Enerji ve Çevre Yönetimi alanında Yüksek Lisansı bulunan Ece Sevin’in projelerin çevresel ve sosyal risk değerlendirmesi ve etki analizi, emisyon azaltım projeleri geliştirilmesi ve proje yönetimi konularında 8 yıllık tecrübesi vardır. Konvansiyonel ve yenilenebilir enerji projeleri, enerji dağıtım projeleri, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konularında tecrübeye sahiptir.

Daha Fazla
Yönetici

KORAY ARAS

Koray Aras, 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği lisans, 2009 yılında ise Sabancı Üniversitesi’nde MBA ve Malzeme Bilimleri Mühendisliği yüksek lisans programlarını tamamlamıştır.

Escarus’a katılmadan önce Koray Aras, 2013-2016 yılları arasında PricewaterhouseCoopers Türkiye’de Yönetim Danışmanlığı ekibinde Kıdemli Danışman olarak görev almıştır. 2010-2013 yılları arasında Unilever’in Türkiye ve İtalya ofislerinde bölgesel ve global inovasyon projeleri yönetiminde görev almıştır.

Koray Aras, strateji, inovasyon, tedarik zinciri ve pazarlama konularında uzmanlaşmış kıdemli danışman olarak hızlı tüketim ürünleri, perakende, endüstriyel üretim, inşaat ve çevre hizmetleri sektörlerinde farklı büyüklüklerdeki uluslararası ve ulusal şirketlerde danışmanlık projelerinde yönetici olarak görev almıştır.

Stratejik Yönetim, Stratejik İş Planı, İnovasyon Strateji ve Süreç Yönetimi, Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi, Organizasyon Modeli Tasarımı ve Süreç İyileştirme konularında uzman olan Koray Aras, Ekim 2016’da Escarus bünyesine katılarak farklı sektörlerde yönetim danışmanlığı ve sürdürülebilirlik alanlarındaki projelerde yönetici olarak görev almaktadır.

Daha Fazla
Yönetici

MELİS BİTLİS

2015 yılından beri Escarus’da görev alan Melis Bitlis, sürdürülebilir finansman, uluslararası finans kuruluşları proje süreç ve kredi standartları, iklim değişikliği politikalarının ve stratejilerinin geliştirilmes, boşluk analizi ve sürdürülebilirlik raporlamaları konularında hizmet vermektedir.

Escarus ekibine katılmadan önce Dünya Bankasında (The World Bank) analist danışman ve DEİK’de koordinatör yardımcısı olarak görev almıştır.

Enerji ve Çevre Politikaları ve Uluslararası Ekonomi alanlarında çift Yüksek Lisansı bulunan Sn. Bitlis’in enerji verimliliği uygulamaları, iklim değişikliği alanlarında uluslararası tecrübesi bulunmaktadır.

Daha Fazla

İLETİŞİM FORMU×

Ad Soyad *

Email *

Mesaj *