Escarus

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı

MERAL MURATHAN

1977 Erzurum doğumlu olan Meral Murathan, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olmuştur.

Profesyonel iş kariyerine 1998 yılında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Hazine Departmanı’nda başlayan Murathan, bu alanda farklı roller ve unvanlarda çalışmış, 2012-2019 yılları arasında Finansal Kurumlar Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

1 Nisan 2019 itibarıyla TSKB Genel Müdür Yardımcısı olan Meral Murathan; halihazırda Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri, Kalkınma Finansmanı Kurumları, Kredi İzleme, Hazine ve Kurumsal İletişim Müdürlüklerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

COŞKUN KANBEROĞLU

1967 doğumlu olan Coşkun Kanberoğlu, 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır.

Özellikle FMCG – süt üretimi ve süt ürünleri konusunda ve enerji verimliliği projeleri kapsamında fizibilite analizi, proje değerlendirme, uluslararası ve uluslar üstü finansal kurumlara (Dünya Bankası, Avrupa Yatırım Bankası, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası, Fransız Kalkınma Ajansı, vs.) projelerin raporlanması konularında uzman olan Kamberoğlu’nun enerji verimliliği, proje yönetimi ve çevre konuları ile mühendislik alanında 20 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır.

Kanberoğlu, 1997 yılında başladığı TSKB Mühendislik Bölümünde sırasıyla uzman mühendis ve Müdür olarak görev yaptıktan sonra Finansal Kurumlar Müdürlüğüne atanmıştır.

Yönetim Kurulu Üyesi

S. HÜSEYİN GÜREL

1983 İstanbul doğumlu olan Seyit Hüseyin Gürel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünden 2007 yılında mezun olmuştur.

Çalışma hayatına Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Mali Analiz Müdürlüğünde uzman yardımcısı olarak başlayan Gürel, 2007-2015 yılları arasında TSKB Mali Analiz Müdürlüğünde kariyerini sürdürmüş, 2015 yılında Kurumsal Pazarlama Müdürlüğüne geçmiştir. 2017-2019 yılları arasında TSKB Kurumsal Pazarlama Müdürlüğü’nde Grup Yöneticisi olarak çalışan Gürel, 2019 yılında Kurumsal Bankacılık Pazarlama Müdürü, 2020 yılında ise Danışmalık Hizmetleri ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapmıştır. 1 Eylül 2023 itibarıyla Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Seyit Hüseyin Gürel, Danışmanlık Hizmetleri, Satış, Finansal ve Teknik Danışmanlık, Kredi Tahsis, Kredi Yapılandırma ve Çözümleme ve Mühendislik müdürlüklerinden sorumlu olarak TSKB’deki görevini sürdürmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi

OJEN ARSLANYAN

1981 İstanbul doğumlu olan Ojen Arslanyan, 2004 yılında Yeditepe Üniversitesi Matematik Bölümü’nden, 2006 yılında ise aynı üniversitenin çift anadalda İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 2007 yılında da Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Finans Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır.

Çalışma hayatına 2007 yılında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Kurumsal Finansman Müdürlüğü’nde uzman yardımcısı olarak başlayan Arslanyan, 2009 yılında Teftiş Kurulu’na geçmiştir. 2009-2011 yılları arasında müfettiş olarak çalışan Arslanyan, 2011 yılında Mali Kontrol Müdürlüğü’ne geçmiştir. Raporlama ve iştiraklerle ilgili konularda 2013-2015 yıllarında Yönetici Yardımcısı olarak görev yapan Arslanyan, 2015 yılından itibaren Yönetici olarak çalışmaktadır.

Yönetim Kurulu Üyesi

DR. BURCU ÜNÜVAR

Burcu Ünüvar, İşletme alanında lisans, Danimarka ve ABD’de tamamladığı eğitiminden Uygulamalı İktisat ve Finans çift ana dalında yüksek lisans ve Genel İktisat alanında doktora derecelerine sahiptir.

Kariyerine 2004 yılında yatırım bankacılığında başlayan Ünüvar, 2006-2013 arasında yatırım bankacılığı perspektifinden makro ekonomik araştırmalar yürütmüştür. Sonrasında akademik hayata geri dönen Ünüvar, 2017’de başladığı TSKB’deki görevinden önce Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tam zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

Ünüvar, Nisan 2017’den itibaren Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda Baş Ekonomist ve Ekonomik Araştırmalar Müdürü olarak görev yapmıştır. Ağustos 2023 itibarıyla terfien Direktör olan Burcu Ünüvar, Baş Ekonomist olarak makro-piyasa, kalkınma ve ekosistem krizi eksenli çalışmalarını sürdürmekte ve içerik koordinasyonunu yürütmektedir. Ünüvar’ın devam eden akademik çalışma alanları arasında para politikası, merkez bankası iletişimi ve yeşil merkez bankacılık yer almaktadır.

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

ÇAĞLA EKER ALTINKULP

Çağla Eker Altınkulp, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Çevre Mühendisliği Bölümleri mezunudur. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Yapı İşletmesi alanında tezsiz yüksek lisansını tamamlamıştır. LEED AP BD+C ve International BREEAM Assessor uluslararası yeşil bina uzmanı sertifikaları bulunmaktadır.

TSKB öncesinde, bir inşaat firmasının yüksek binalardan oluşan karma tip projesinde LEED yeşil bina sertifikasyon sürecinin yönetilmesi görevini üstlenmiştir. Ayrıca, gayrimenkul proje geliştirilmesi, proje bütçe kontrolü yapılması ve proje yönetimi süreçlerinde görev almıştır.

Altınkulp, 2014 yılında başladığı TSKB’de çeşitli sektörlerde fizibilite hazırlama ve değerlendirme, sürdürülebilirlik ve çevresel ve sosyal risk yönetimi alanlarında olarak görev yapmıştır. Daha Önce Mühendislik Departmanı’nda Grup Yöneticisi olan Altınkulp, 2024 yılında İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Yönetimi Departmanı’na müdür olarak atanmıştır.