Yönetim Kurulu

Escarus Yönetim Kurulu yedi kişiden oluşmaktadır.

Yönetim Kurulu başkanlığı görevinde Sn. Çiğdem İçel’in yer aldığı Escarus, sürdürülebilir kalkınmanın desteklenmesinde öncü danışmanlık şirketi olmak vizyonu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanı

ÇİĞDEM İÇEL

1966 Eskişehir doğumlu olan Çiğdem İçel, üniversite öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

Çalışma hayatına TSKB Hazine Müdürlüğünde Yatırım Danışmanı Yardımcısı olarak başlayan İçel, TSKB’ de üstlendiği çeşitli görevler sonrasında 1998 yılında Hazine ve Muhabir İşlemleri Müdürlüğüne terfi etmiştir. İçel, Mayıs 2006 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Ocak 2017 tarihinden itibaren Ekonomik Araştırmalar, Kalkınma Finansmanı Kurumları, Finansal Kurumlar ve Mühendislik ve Teknik Danışmanlık Müdürlüklerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdüren İçel, Nisan 2019’da 12 yıllık üst düzey yöneticiliğin ardından emekli olmuştur. İçel, halen Escarus’ un Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.
Daha Fazla
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

MELİH YALÇIN

1978 İstanbul doğumlu olan Melih Yalçın, Boston Mount Ida College'da başladığı üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümünde birincilikle bitirmiş, sonrasında London School of Economics'te (LSE) Kalkınma Yönetimi ve Politik Ekonomi alanlarında yüksek lisans yapmıştır.

İş hayatına 2003 yılında Londra merkezli Bretton Woods Institution'da başlayan Yalçın, 2003’te Doğan Holding bünyesinde Stratejik Planlama, Şirket Satınalmaları ve İş Geliştirme Başkanlığında Uzman, 2005 yılında Garanti Bankası Stratejik Planlama ve İş Geliştirme biriminde Yönetici, 2008 yılında Cantor Fitzgerald'ın Türkiye ofisi BGC Partners’da Stratejik Planlama, Şirket Satınalmaları ve Ortaklıklar Müdürü olmuştur. 2011 yılında Kale Grubu’nda Strateji ve İş Geliştirmeden sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak göreve gelen Yalçın, 2014 yılından itibaren Strateji Danışmanlığı ve Şirket Satınalmaları alanında faaliyet gösteren Strategy Loop'da Yönetici Ortak olarak çalışmıştır.

Nisan 2019’da TSKB Danışmanlık Hizmetleri Direktörlüğü’ne atanan Yalçın, aynı zamanda Escarus Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir.

Daha Fazla
Yönetim Kurulu Üyesi

COŞKUN KANBEROĞLU

1967 doğumlu olan Coşkun Kanberoğlu, 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır.

Özellikle FMCG – süt üretimi ve süt ürünleri konusunda ve enerji verimliliği projeleri kapsamında fizibilite analizi, proje değerlendirme, uluslararası ve uluslar üstü finansal kurumlara (Dünya Bankası, Avrupa Yatırım Bankası, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası, Fransız Kalkınma Ajansı, vs.) projelerin raporlanması konularında uzman olan Kamberoğlu'nun enerji verimliliği, proje yönetimi ve çevre konuları ile mühendislik alanında 20 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır.

Kanberoğlu, 1997 yılında başladığı TSKB Mühendislik Bölümünde sırasıyla uzman mühendis ve Müdür olarak görev yaptıktan sonra Finansal Kurumlar Müdürlüğüne atanmıştır.

Daha Fazla
Yönetim Kurulu Üyesi

TOLGA SERT

1973 Malatya doğumlu olan Tolga Sert, 1995 Yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Petrol Mühendisliği Bölümü’nde üniversite öğrenimini, ardından da Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

İş yaşamına Garanti Bankası’nda Uzman Yardımcısı olarak başlayan Sert, sonrasında Total A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde çalışmıştır. 1998 yılında TSKB Hazine Müdürlüğü’nde Dealer olarak göreve başlamıştır. Risk Yönetimi, TSKB Bahreyn Şubesi’nden sonra Bütçe Planlama Bölümü’nde Yönetici olarak görev yapmıştır. 2009 yılında Mali Kontrol bünyesine Yönetici olarak katılan Sert, halen aynı birimde Bölüm Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Daha Fazla
Yönetim Kurulu Üyesi

KADİR SANCAR

1982 Mardin doğumlu olan Kadir Sancar, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 2004 yılında mezun olmuştur.

Çalışma hayatına Ürdün’de Koray İnşaat firması ile başlayan Sancar, 2006-2008 yılları arasında Enka İnşaat’ın Rusya ofisinde Sözleşme Mühendisi olarak görev yapmıştır. 2008 yılında Mott MacDonald Danışmanlık Mühendislik firmasının Rusya şubesine Proje ve Maliyet Müdürü olarak atanan Sancar, 2012 yılında aynı firmanın Türkiye ofisine Kıdemli Proje ve Maliyet Müdürü olarak transfer olmuş, burada altyapı, sağlık, gayrimenkul, ulaştırma ve havacılık sektörlerinde, kamu-özel işbirliği ve proje finansmanı alanlarında önde gelen birçok ulusal ve uluslararası kuruma danışmanlık hizmeti vermiştir.

Sancar, Nisan 2018 tarihinden itibaren TSKB Danışmanlık Hizmetleri bünyesinde Mühendislik ve Teknik Danışmanlık Müdürü olarak görevini yürütmektedir.

Daha Fazla
Yönetim Kurulu Üyesi

SEVİLAY KIRAN

1978 Iğdır doğumlu olan Sevilay Kıran, 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini, ardından da aynı üniversitenin Finans Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

İş yaşamına Yapı Kredi Bankası’nda Mali Analiz departmanında Uzman Yardımcısı olarak başlayan Kıran, sonrasında Kurumsal Krediler departmanında Uzman olarak çalışmıştır.

2007 yılında TSKB Mali Analiz ve Değerleme Müdürlüğünde Kıdemli Uzman olarak göreve başlayan ve 2013-2015 yılları arasında Krediler Müdürlüğünde Yönetici olarak çalışan Kıran, 2015 yılında Mali Analiz ve Değerleme Müdürlüğünde Grup Yöneticisi olmuştur. Kıran, TSKB Danışmanlık Hizmetleri bünyesinde Finansal Danışmanlık Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Daha Fazla
Yönetim Kurulu Üyesi

ARTUN ÖZERDEM

1978 Ankara doğumlu olan Özerdem, lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde 2001 yılında tamamlamıştır.

Çalışma hayatına 2001 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda başlayan Özerdem, 2016 yılına kadar kurumun önce Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş, ardından Proje ve Değişim Yönetimi Bölümü ile Strateji ve Kurumsal Performans Yönetimi Bölümü’nde Yönetici olarak görev almıştır.

2016 yılında TSKB ’ye transfer olan ve İş Geliştirme bölümünde Grup Yöneticisi olarak göreve başlayan Özerdem, 2018’de aynı birimin Bölüm Müdürü olarak görevlendirilmiştir. Özerdem, 2019 yılında TSKB Danışmanlık Hizmetleri bünyesinde kurulan İş Geliştirme ve Danışmanlık Yönetim Ofisi Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Daha Fazla

İLETİŞİM FORMU×

Ad Soyad *

Email *

Mesaj *