Escarus

Escarus, İSEDAK Ulaştırma Projesi Kapsamında Malezya’yı Ziyaret Etti

T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı (SBB) tarafından yürütülmekte olan ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) tarafından başlatılan “İİT Üyesi Ülkelerde Ulaştırma Altyapılarının Çevresel Etkilerinin Ölçülmesi Konulu Rehber Hazırlanması” Projesi kapsamında, Malezya’da bulunan ilgili kamu kuruluşları, özel sektör şirketleri ve dünyanın büyük konteyner limanlardan biri olan Port Klang, Escarus uzman ve danışmanları tarafından ziyaret edildi.

Paylaşım TarihiTemmuz 24, 2023

İSEDAK Koordinasyon Ofisi ile işbirliği içinde, ulaştırma altyapılarının çevresel etkilerini ölçme konusunda kapsamlı bir rehber hazırlayan Escarus, Uzak Asya ülkelerini temsilen 24 – 28 Temmuz tarihleri arasında Malezya’ya bir çalışma ziyaretinde bulundu.

Malezya’daki farklı kurumlarla yapılan görüşmelerde, çevre dostu uygulamaların yanı sıra etkili yönetim stratejileri ele alındı. Diğer üye ülkelerdeki sürdürülebilir ve çevre dostu ulaştırma yatırımları için önemli bir ilham kaynağı olması beklenen uygulamalar, toplanan verilerle birlikte sınıflandı ve raporlandı.